Overzicht lerarenopleidingen r.-k. godsdienst

Katholieke hogescholen en universiteiten in Vlaanderen

Artevelde Hogeschool Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/artvlogo.jpg

http://www.arteveldehs.be

Hoogpoort 15
9000 Gent

Tel.: 09/235.20.00 - fax: 09/235.20.01
E-mail: info@arteveldehs.be

BAKO:

Bernadette Wittoek – Bernadette.Wittoek@arteveldehs.be
Els Pieters – Els.Pieters@arteveldehs.be

BALO :

Griet Christiaens – Griet.Christiaens@arteveldehs.be
Ria Willems – Ria.Willems@arteveldehs.be
Sofie Lievens – Sofie.Lievens@arteveldehs.be

BASO:

Lies Boucquet – Lies.Boucquet@arteveldehs.be
Ilse Callaert – Ilse.Callaert@arteveldehs.be
Hilde Linten – Hilde.Linten@arteveldehs.be
Christine Timmermans – Christine.Timmermans@arteveldehs.be
Daan Janssens – Daan.Janssens@arteveldehs.be

Hoger Diocesaan Godsdienstinstituut Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logohdgi.jpg

http://www.hdgi.be

Biezekapelstraat 2
9000 Gent

Tel.: 09/235.78.36
E-mail: hdgi@kerknet.be

Graduaatsopleiding leerkracht rooms-katholieke godsdienst secundair onderwijs

Deze opleiding is bedoeld voor kandidaat-godsdienstleerkrachten die reeds beschikken over een bewijs van pedagogische bekwaamheid, gekoppeld aan een diploma van hoger onderwijs van het korte of lange type.

Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen Antwerpen

www.higwa.be

HIGW Antwerpen
Canadalaan 113
2030 Antwerpen

Tel. 03/ 543 97 15
E-mail:higw.antwerpen@dsko.be

Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen Hasselt

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_high.jpg

http://www.kerknet.be/bisdomhasselt/content.php?ID=541

Vrijwilligersplein 14
3500 Hasselt

Tel. 011 28 84 40 - Fax 011 28 84 77

 

e-mail: higw@bisdomhasselt.be

Hoger instituut voor godsdienstwetenschappen Mechelen-Brussel

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/foto_1_1190059268.jpg

http://www.kerknet.be/aartsbisdom/content.php?ID=280

Johannes XXIII-seminarie
Herestraat 51
3000 Leuven

Tel. 015/29.84.41
e-mail: higw.mechelen@kerknet.be

Hogeschool-Universiteit Brussel

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_hub.jpg

http://www.hubrussel.be

Warmoesberg 26
1000 Brussel

Tel.: 02/210.12.11 - fax: 02/217.64.64
E-mail: info@hubrussel.be

BAKO:

Els Mertens – Els.Mertens@hubrussel.be
Edith Dumon - edith.dumon@hubrussel.be

BALO:

Leen Rubbrecht – Leen.Rubbrecht@hubrussel.be
Mieke Van Camp - mieke.vancamp@hubrussel.be

BASO:

Joep Gorinsek – Joep.Gorinsek@hubrussel.be
Kris Vanspeybroeck – Kris.Vanspeybroeck@hubrussel.be

RZL:

Frank Vanhileghem – Frank.Vanhileghem@hubrussel.be

Hogeschool voor Wetenschap en Kunst

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/branding_head.jpg

http://www.wenk.be

Koningsstraat 328
1030 Schaarbeek

Tel.: 02/250.15.11 - fax: 02/218.58.39
E-mail: info@directoraat.wenk.be

Karel de Grote Hogeschool Antwerpen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_kdgh.jpg

http://www.kdg.be

Van Schoonbekestraat 143
2018 Antwerpen

Tel.: 03/241.03.00 - fax: 03/241.03.01
E-mail: info@kdg.be

PBKO (kleuter):

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@kdg.be
Inge Vanspringel - Inge.VanSpringel@kdg.be

PBLO (lager):

Els Gryson – Els.Gryson@kdg.be
Lies Cattersel - lies.cattersel@kdg.be
Jan Dams – Jan.Dams@kdg.be

PBSO (secundair):

Paul Cools – Paul.Cools@kdg.be
Fons Buyens – Fons.Buyens@kdg.be
Lies Cattersel - lies.cattersel@kdg.be

RZL:

Fons Buyens (BASO 1+2+3) – Fons.Buyens@kdg.be
Paul Cools (BASO 1+2+3) – Paul.Cools@kdg.be
Lies Cattersel (Lector vakdidactiek 1-2-3 PBSO) - Lies.cattersel@kdg.be
Jan Dams (BALO 2) – Jan.Dams@kdg.be
Sara Michielsen (BAKO) - Sara.Michielsen@kdg.be
Inge Vanspringel (BAKO) - Inge.VanSpringel@kdg.be

Katholieke Hogeschool Brugge-Oostende

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_khbrugge-oostende.jpg

http://www.khbo.be

Xaverianenstraat 10, B-8200 Brugge
Tel.: 050 30 51 00 - fax: 050 30 51 01
E-mail: info@khbo.be

BAKO:

Vanessa Van Thournout – Vanessa.VanThournout@khbo.be
Jan De Vriese – Jan.DeVriese@khbo.be

BALO:

Geertrui Verdonck – Geertrui.Verdonck@khbo.be

BASO:

Kathleen Boedt – Kathleen.Boedt@khbo.be

RZL:

Jan De Vriese – Jan.DeVriese@khbo.be
Koen Dekorte – Koen.Dekorte@khbo.be

Katholieke Hogeschool Kempen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_khkempen.gif

http://www.khk.be

Campus Geel
Kleinhoefstraat 4
2440 Geel

Campus Vorselaar
Lepelstraat 2
2290 Vorselaar

Campus Turnhout
Campus Blairon 800
2300 Turnhout

Tel.: 014/56.23.10 - fax: 014/58.48.59
E-mail: info@khk.be

BAKO:

 Hanne Vertessen – Hanne.Vertessen@khk.be
Joke Maex – Joke.Maex@khk.be

BALO:

Chris Dijckmans – Chris.Dijckmans@khk.be
Kristien Aubroeck – Kristien.Aubroeck@khk.be
Reinhilde Henckens – Reinhilde.Henckens@khk.be 

BASO:

Frank Morlion – Frank.Morlion@khk.be

RZL:

Joke Maex – Joke.maex@khk.be
Kristien Aubroeck – Kristien.Aubroeck@khk.be
Mieke Leys – Mieke.Leys@khk.be
Chris Dijckmans – Chris.Dijckmans@khk.be
Bart Staes – Bart.Staes@khk.be

Katholieke Hogeschool Leuven

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/02_khleuven_vrijstaand_quadri.jpg

http://www.khleuven.be

Abdij van Park 9
3001 Heverlee

Tel.: 016/37.57.00 - fax: 016/37.57.99
E-mail: administratie@khleuven.be

BAKO:

Marina Gelaude (campus Diest) – Marina.Gelaude@khleuven.be
Chris Mazarese (campus Heverlee) – Chris.Mazarese@khleuven.be

BALO:

Peter den Otter – (campus Diest) – Peter.den.Otter@khleuven.be
Katrin Ceulemans (campus Heverlee)– Katrin.Ceulemans@khleuven.be
Anne De Mulder (campus Heverlee) – Anne.De.Mulder@khleuven.be

BASO

André Verstraeten – Andre.Verstraeten@khleuven.be
Bert Meeus – Bert.Meeus@khleuven.be

RZL:

Marina Gelaude (BAKO - campus Diest) – Marina.Gelaude@khleuven.be
Chris Mazarese (BAKO - campus Heverlee) – Chris.Mazarese@khleuven.be
Peter den Otter (BALO - campus Diest) – Peter.den.Otter@khleuven.be
Katrin Ceulemans (BALO - campus Heverlee) – Katrin.Ceulemans@khleuven.be
Anne De Mulder (BALO - campus Heverlee) – Anne.De.Mulder@khleuven.be
Bert Meeus (BASO) – Bert.Meeus@khleuven.be
Johan Vandervloet (BASO) – Johan.Vandervloet@khleuven.be

Katholieke Hogeschool Limburg

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_khlimburg.gif

http://www.khlim.be

Universitaire Campus, gebouw B, bus 1
3590 Diepenbeek

Tel.: 011/23.07.70 - fax: 011/23.07.89
E-mail: informatie@ad.khlim.be

BAKO:

Kathleen Hoebregts - kathleen.hoebregts@khlim.be
Elke Verbeke - elke.verbeke@khlim.be
Bruno Gevaert bruno.gevaert@khlim.be (Avondonderwijs)
 

BALO:

Elke Verbeke - elke.verbeke@khlim.be
Ilse Geerinck: ilse.geerinck@khlim.be
Griet Liebens : griet.liebens@khlim.be
Bruno Gevaert bruno.gevaert@khlim.be (Avondonderwijs)

BASO:

Anneleen Vuurstaek – Anneleen.Vuurstaek@khlim.be
Johan Ardui – Johan.Ardui@khlim.be
Steven Cappellen - Steven.Cappellen@khlim.be
Ilse Geerinck - Ilse.Geerinck@khlim.be

RZL:

Anneleen Vuurstaek – Anneleen.Vuurstaek@khlim.be
Johan Ardui – Johan.Ardui@khlim.be
Steven Cappellen - Steven.cappellen@khlim.be
Mark Kuijpers – Mark.Kuijpers@khlim.be

Katholieke Hogeschool Sint-Lieven

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logokahosl.gif

http://www.kahosl.be

Gebroeders Desmetstraat 1
9000 Gent

Tel.: 09/265.86.10 - fax: 09/265.86.40
E-mail: info@kahosl.be

BAKO:

Jan Blancke (Aalst)– Jan.Blancke@kahosl.be

BALO:

Marcel Verhelst (Aalst) - Marcel.Verhelst@kahosl.be
Hein Van Renterghem (Sint-Niklaas) - hein.vanrenterghem@kahosl.be

BASO:

Chris Fauconnier – Chris.Fauconnier@kahosl.be
Marc Peersman (Sint-Niklaas) - marc.peersman@kahosl.be

Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo-katho-rood-vzw-small.jpg

http://www.katho.be

Doorniksesteenweg 145
8500 Kortrijk

Tel.: 056/26.41.60 - fax: 056/26.41.75


E-mail:

info@katho.be

BAKO:

Els Callens (Tielt, WPL) – Els.Callens@katho.be
Els Strynck (Tielt, DAG) – Els.Strynck@katho.be
Johan Vandezande (Tielt, AO) – Johan.Vandezande@katho.be

BALO:

Henk Laridon (Torhout) – Henk.Laridon@katho.be
Hugo Verkest (Torhout) – Hugo.Verkest@katho.be
Els Strynck (Tielt, DAG) – Els.Strynck@katho.be
Johan Vandezande (Tielt, WPL, DAG) – Johan.Vandezande@katho.be
Frederik Glorieux (Tielt)– Frederik.Glorieux@katho.be

BASO

Filip Clarysse (Torhout) – Filip.Clarysse@katho.be
Henk Laridon (Torhout) – Henk.Laridon@katho.be
Philippe Lepers (Torhout) – Philippe.Lepers@katho.be
Mieke De Vlieger (Torhout) – Mieke.De.Vlieger@katho.be

RZL:

Filip Clarysse (Torhout) – Filip.Clarysse@katho.be
Mieke De Vlieger (Torhout) – Mieke.De.Vlieger@katho.be
Philippe Lepers (Torhout) – Philippe.Lepers@katho.be
Els Strynck (Tielt) – Els.Strynck@katho.be
 

KU Leuven

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/sedes.gif

http://www.kuleuven.be

Faculteit Theologie en Religiewetenschappen
Academische lerarenopleiding
Sint-Michielsstraat 6
3000 Leuven
http://theo.kuleuven.be/

Tel.: 016/32.38.28 - fax: 016/32.38.58
E-mail: info@theo.kuleuven.be

Website lerarenopleiding:
http://www.kuleuven.be/thomas/page/slo/

Onderzoekspagina Centrum Academische Lerarenopleiding:
http://theo.kuleuven.be/nl/onderzoek/centra/centr_alo/

Thomas:
http://www.godsdienstonderwijs.be of http://www.kuleuven.be/thomas/

Vakdidacticus

Didier Pollefeyt
E-mail: Didier.Pollefeyt@theo.kuleuven.be
Tel.: 016/32.38.82 (SLO) - 016/32.37.94 - fax: 016/32.37.98

Praktijklectoren

Ellen De Boeck
E-mail: Ellen.DeBoeck@theo.kuleuven.be
Luc Delaey
E-mail: Luc.Delaey@theo.kuleuven.be
Chris Jeunen
E-mail: Chris.Jeunen@theo.kuleuven.be

PXL Education (Hasselt)

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/pxllogo.png

http://www.pxl.be

Elfde-Liniestraat 24
B-3500 Hasselt

tel. + 32 11 77 55 55 - fax. + 32 11 77 55 59
E-mail: pxl@pxl.be

Professionele bachelor Secundair Onderwijs

Keuzevak RZL/godsdienst jaar 1-2-3.

De afgestudeerde ontvangt een door de PXL afgeleverd schriftelijk bewijs van het volgen van en het slagen voor de cursus RZL/godsdienst.

Professionele bachelor Lager onderwijs

Keuzevak RZL/godsdienst jaar 1-2-3.

De PXL bezorgt aan het vicariaat onderwijs jaarlijks de lijst met de gegevens van de afgestudeerden die de cursus gevolgd hebben.

De afgestudeerde, die wenst godsdienst te geven als klastitularis in de eigen klas, dient zowel de cursus vakdidactiek te volgen als de stage te volbrengen aan het HIGW (Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen van het bisdom Hasselt). Hij/zij dient voor beide onderdelen te slagen. De student bekomt een attest uitgereikt door het HIGW, waardoor hij een vereist bekwaamheidsbewijs heeft.

Professionele bachelor Kleuteronderwijs

Keuzevak RZL/godsdienst jaar 1-2-3.

De PXL bezorgt aan het vicariaat onderwijs jaarlijks de lijst met de gegevens van de afgestudeerden die de cursus gevolgd hebben.

De afgestudeerde, die in het katholiek onderwijs wil tewerkgesteld worden, dient zowel de cursus vakdidactiek te volgen als de stage te volbrengen aan het HIGW. Hij/zij dient voor beide onderdelen te slagen. De student bekomt een attest uitgereikt door het HIGW, waardoor hij een vereist bekwaamheidsbewijs heeft.

Thomas More (Lessius Mechelen)

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo.png

mechelen.lessius.eu/

Zandpoortvest 13
2800 Mechelen

Tel.: 015/36.91.00
E-mail: info@lessius.eu

BAKO:

Piet Tutenel - piet.tutenel@lessius.eu

BALO:

Chris Velghe – Chris.Velghe@lessius.eu
Jo Van Schoors

BASO:

Paul Pannier – Paul.Pannier@lessius.eu
Willem De Winter – Willem.De.Winter@lessius.eu

^ bovenkant pagina

Over Thomas

Thomas is een interactief platform voor actieve samenwerking tussen alle leerkrachten (r.-k.) godsdienst van alle onderwijs- netten in Vlaanderen.

Partners

IDKG VSKO Faculteit Theologie en Religiewetenschappen logo

Omslagfoto door Duca

session