Pulcheria-concerten 2017-2018



‘Pulcheria’ is de oude naam waaronder het Hollands College vanaf de zeventiende eeuw bekend stond. Onder die naam bundelen we vandaag een reeks concerten georganiseerd door muzikanten verbonden aan het Hollands College. Metaforum organiseert deze reeks.

Alle concerten vinden plaats in de Tuinkamer of de Kapel van het Hollands College en de kaarten kunnen worden gereserveerd op de website van het Hollands College.

De organiserende muzikanten leggen de kaarten vervolgens voor u klaar voor aanvang van het concert. De kaarten kosten 10€ (voor solorecitals), 12€ (duo’s) of 15€ (andere ensemble). Cultuurkaart KU Leuven: -25%. Kinderen onder de 12 jaar krijgen steeds voor 5€ toegang.

De concerten gaan door op zondagmorgen om 11u of op vrijdagavond om 20u. De tuinkamer of de kapel is steeds een half uur voor aanvang geopend voor publiek.

Pulcheria-concerten 2017-2018

17 september, 11u Prosperus4
Sergej Prokofjev, strijkkwartet nr. 2 in F (Op. 92); Edvard Grieg, strijkkwartet nr. 1 in g (Op. 27)

1 oktober, 11u Julietta Kocharova & Artur Burmistrov
Franz Lehar, ‘Meine Lippen, sie küssen so heiß’ (Giuditta); Emmerich Kálmán, ‘Maritza’s song’ (Countess Maritza); Emmerich Kálmán, ‘Silva’s song’ (Silva); Johann Strauss, ‘Mein Herr Marquis’ (Die Fledermaus); Rudolf Friml, ‘Indian Love Call’ (Rose-Marie); Pablo Luna, ‘De España vengo’ (El niño judio); Federico Moreno Torroba, ‘La petenera’ (La Marchenera)

8 oktober, 11u Hrayr Karapetyan & Hasmik Manukyan
Manuel de Falla, ‘Spanish Suite’; Isaac Albéniz, ‘Sevilla’ (Suite Española, Op. 47, nr. 3); Enrique Granados/Fritz Kreisler, ‘Danse espagnole’ in e; Pablo de Sarasate, ‘Malagueña y Habanera’ (Op. 21), ‘Playera’ (Op. 23, nr. 1), Romanza andaluza (Op. 22, nr. 1) en ‘Zigeunerweisen’ (Op. 20)

15 oktober, 11u Doppio Stile
Johann Sebastian Bach, selectie uit Musikalisches Opfer (BWV 1079, Op. 6); Iannis Xenakis, Dikhtas voor viool en piano; Claude Debussy, Sonate pour violon et piano in g (L 140)

22 oktober, 11u Luba Barsky
Ludwig van Beethoven, Sonate Op. 27 nr. 2 in cis, ‘Mondschein’; Frédéric Chopin, Wals in e, (P1 nr. 15); Chopin, Frédéric, Op. 64, nr. 1 in Des, ‘Minutenwals’; Franz Liszt, Étude d’exécution transcendante nr. 10 in f (S.139); Konstantin Vilensky, Variations on the theme by Paganini; Luba Barsky, variaties op jazz standards

29 oktober, 11u Almaz Bagabiev & Kristina Kebet
Albert Roussel, Joueurs de flûte (Op. 27); Ferruccio Busoni, Albumblatt in e (BV 272); George Enescu, Cantabile et Presto; Sergej Prokofjev, Sonate voor fluit en piano in D (Op. 94); Ivan Spassov, Bagatelles Kontrasti

12 november, 15u TetraCelli
David Popper, Polonaise Concert (Op.14); Wilhelm Fitzenhagen, Konzertwalzer (Op. 31); Astor Piazzolla, Tango Ballet; Clément Doucet, 3 Foxtrots; Paul Hindemith, Minimax ‘Repertorium für Militärmusik’

19 november, 11u Kurt Bertels & Bert Koch
Jules Demersseman, Fantaisie sur un thème original; Nazaire Beeckman, Elegie (Op. 14); Paul Gilson, Concerto I; Sergej Rachmaninov, Vocalise (Op. 34, nr. 14); Marc Verhaeghe, Intrade e Allegro; André Laporte, Tributo to G.G.

26 november, 11u Julietta Kocharova, Artur Burmistrov, David Makhmudov & Maria Mudrova
Dmitri Sjostakovitsj, Satires (Op. 109); pianotrio nr. 2 in e (Op. 67); Seven Romances on Poems of Alexander Blok (Op. 127)

3 december, 11u José Núñez Ares
Frédéric Chopin, Wals in a (Op. 34, nr. 2), Grande Valse Brillante in Es (Op.18), Préludes (Op. 28, nrs. 7, 8 & 20), Études (Op. 10, nrs. 8, 10, 11 en 12), Trois nouvelles Études, nr. 3b in As (S2, nr. 3); Max Richter, The twins; Vladimir's blues; Ólafur Arnalds, Erla’s Waltz; Tomorrow’s song; Philip Glass, Modern Love Waltz; Philip Glass, Etudes (selectie)

10 december, 11u Dimitrios Karagiannakidis & Alexios Lizos
Felix Mendelssohn, Variations Concertantes in D (Op. 17); Cellosonate nr. 1 in Bes (Op. 45); Cellosonate nr. 2 in D (Op. 58)

21 januari, 11u Kristina Kebet & Georgios Galiatsos
Wolfgang Amadeus Mozart, Andante en variaties in G (K 501); Maurice Ravel, Ma mère l’Oye; Johannes Brahms, 16 walsen (Op. 39); Maurice Ravel, Rhapsodie espagnole.

4 februari, 11u Kurt Bertels & Bert Koch
Nazaire Beeckman, Concertino Militaire (Op. 23); Joseph Jongen, Méditation (Op. 21); Paul Gilson
Concerto II; Jean Absil, Sonate (Op. 115); Dirk Brossé, Elegy; Piet Swerts, Quite a ride

11 februari, 11u Prosperus4
Ludwig van Beethoven, strijkkwartet in c (Op. 18, nr. 4); Claude Debussy, strijkkwartet in g (Op. 10)

18 februari, 11u José Núñez Ares
Ludwig van Beethoven, pianosonate nr. 17 in d (Op. 31, nr. 2); pianosonate nr. 30 in E (Op. 109); Arvo Pärt, Für Alina

25 februari, 11u Floris De Rycker
Johann Sebastian Bach, Suite in F (BWV 1006a); Chaconne uit Partita nr. 2 in d (BWV 1004)

4 maart, 15u TetraCelli
Nicolas Karjinsky, Concert pour 4 violoncelles; Paul Gilson, Suite; Prosper Van Eechaute, Pièce sonate pour 4 violoncelles (Op. 9)

11 maart, 11u Kristina Kebet
Johannes Brahms, 3 Intermezzo’s voor piano (Op. 117); Zes stukken voor piano (Op. 118)

18 maart, 11u Duo TwoSticks
Maurice Ravel, Sonate pour violon et violoncelle; nieuwe composities en improvisaties

25 maart, 11u Luba Barsky
Sergej Prokofjev, Pianosonate nr. 7 in Bes (Op. 83); Frédéric Chopin, Ballade nr. 3 in As (Op. 47); Edvard Grieg, ‘Anitras dans’; ‘In de hal van de bergkoning’ (Peer Gynt-suite, nr. 1, Op. 46); Luba Barsky, variaties op een Russisch volkslied en jazz improvisaties

15 april, 11u Dries Brouwers & Alexios Lizos
Ludwig van Beethoven, vioolsonate nr. 9 in A (Op. 47, ‘Kreutzer’); Johannes Brahms, vioolsonate nr. 3 in d (Op. 108)

22 april, 11u Hrayr Karapetyan & Hasmik Manukyan
Arno Babajanyan, vioolsonate in bes; ‘gedicht’ voor piano; Edvard Baghdasaryan, Rhapsody voor viool en piano; Suren Zakarian, ‘Humoresque’; Aram Khachaturian, ‘Adagio’ (Spartacus); Komitas, selectie van werk voor piano en viool (‘Krunk’, ‘Chinar es’ en ‘Al ayloughs’)

29 april, 11u Julietta Kocharova & Artur Burmistrov
Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, ‘Wiegenlied’ (Op. 16, nr. 1); ‘Sérenade’ (Op. 65, nr. 1); ‘Zeg, waarover zingt in de schaduw van de takken’ (Op. 57, nr. 1); ‘Het was in de vroege lente’ (Op. 38, nr. 2); ‘De koekoek’ (Op. 54, nr. 8); ‘Sérenade’ (Op. 63, nr. 6); Nikolaj Rimski-Korsakov, Op de heuvels van Georgië (Op. 3, nr. 4); ‘Het was niet de wind die uit de hoogtes blies’ (Op. 43, nr. 2); ‘De wolken beginnen te breken’ (Op. 42, nr. 3); ‘De leeuwerik zingt luider’ (Op. 43, nr. 1); Sergej Rachmaninov, ‘Hoe mooi is deze plek’ (Op. 21, nr. 7); ‘Kind! Je bent zo mooi als een bloem’ (Op. 8, nr. 2); ‘Schemering’ (Op. 21, nr. 3); ‘De droom’ (Op. 8, nr. 5); ‘Seringen’ (Op. 21, nr. 5); ‘De migrerende wind’ (Op. 34, nr. 4); ‘Schemer is gevallen’; ‘Aan mijn raam’ (Op. 26, nr. 10); ‘Ze antwoorden’ (Op. 21, nr. 4)

27 mei, 11u Kurt Bertels & Bert Koch
Nazaire Beeckman, Souvenir du château du Westerloo (Op. 21); Paul Gilson, Récitatif et Sérénade; Ida Gotkovsky, Brillance; Astor Piazzolla; Tanti Anni Prima; Paul Sana, Concerto

3 juni, 11u Waldo Geuns
Ludwig van Beethoven, pianosonate nr. 1 in f (Op. 2 nr. 1); Bagatelle nr. 25 in a, ‘Für Elise’ (WoO 59); pianosonate nr. 14 in cis, ‘Mondschein’ (Op. 27, nr. 2); 32 variaties op een oorspronkelijk thema in c (WoO 80)

10 juni, 11u Alexios Lizos
Wolfgang Amadeus Mozart, pianosonate nr. 11 in A (K 331/300i); Ludwig van Beethoven, pianosonate nr. 30 in E (Op. 109); György Ligeti, Musica Ricercata