Overzicht lerarenopleidingen r.-k. godsdienst

Overzicht lerarenopleidingen r.-k. godsdienst in hogescholen, diocesane godsdienstinstituten en universiteit

Arteveldehogeschool Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/artvlogo.jpg

http://www.arteveldehs.be

Hoogpoort 15
9000 Gent

Tel.: 09/235.20.00 - fax: 09/235.20.01
E-mail: info@arteveldehs.be

BAKO:

Bernadette Wittoek – Bernadette.Wittoek@arteveldehs.be
Els Pieters – Els.Pieters@arteveldehs.be
Fran Van de Vijver - Fran.VandeVijver@arteveldehs.be

BALO :

Griet Christiaens – Griet.Christiaens@arteveldehs.be
Annekatrien Depoorter – Annekatrien.Depoorter@arteveldehs.be
Sofie Lievens – Sofie.Lievens@arteveldehs.be

BASO:

Lies Boucquet – Lies.Boucquet@arteveldehs.be
Ilse Callaert – Ilse.Callaert@arteveldehs.be
Christine Timmermans – Christine.Timmermans@arteveldehs.be
Hilde Van den Hooff – Hilde.VandenHooff@arteveldehs.be
Veerle Bosch – veerle.bosch@arteveldehs.be

 

RZL

Bovenstaande docenten zijn allemaal betrokken bij RZL.

Erasmus Hogeschool Brussel

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureright/_medium/ehb.jpg

www.erasmushogeschool.be

Cammpus Jette
Laarbeeklaan 121
1090 Jette

Tel: 02/523.37.37

Lerarenopleider godsdienst

Myriam Haelvoet - myriam.haelvoet@ehb.be

Hoger Diocesaan Godsdienstinstituut Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logohdgi.jpg

http://www.hdgi.be

Biezekapelstraat 2
9000 Gent

Tel.: 09/235.78.36
E-mail: hdgi@kerknet.be

Graduaatsopleiding leerkracht rooms-katholieke godsdienst secundair onderwijs

Deze opleiding is bedoeld voor kandidaat-godsdienstleerkrachten die reeds beschikken over een bewijs van pedagogische bekwaamheid, gekoppeld aan een diploma van hoger onderwijs van het korte of lange type.

Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen Antwerpen

www.higwa.be

HIGW Antwerpen
Canadalaan 113
2030 Antwerpen

Tel. 03/ 543 97 15
E-mail:higw.antwerpen@dsko.be

Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen Hasselt

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_high.jpg

Vrijwilligersplein 14
3500 Hasselt

Tel. 011 28 84 40 - Fax 011 28 84 77

e-mail: higw@bisdomhasselt.be

Hoger instituut voor godsdienstwetenschappen Mechelen-Brussel

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/foto_1_1190059268.jpg

https://www.kerknet.be/aartsbisdom-mechelen-brussel/organisatie/higw-leuven

Johannes XXIII-seminarie
Herestraat 51
3000 Leuven

Tel. 015/29.84.41
e-mail: higw.mechelen@kerknet.be

Howest - Hogeschool West-Vlaanderen

www.howest.be

Marksesteenweg 58
8500 Kortrijk

Tel: 056/24.12.90

LERARENOPLEIDER GODSDIENST :

Beatrijs Van Parys - Beatrijs.Van.Parys@howest.be

Karel de Grote Hogeschool Antwerpen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logokdg.jpg

http://www.kdg.be

Van Schoonbekestraat 143
2018 Antwerpen

Tel.: 03/241.03.00 - fax: 03/241.03.01
E-mail: info@kdg.be

PBKO (kleuter):

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@kdg.be
Jan Dams - Jan.Dams@kdg.be
Elise Linsen - Elise.Linsen@kdg.be
Suzanne Spillebeen - Suzanne.Spillebeen@kdg.be
Liesbeth Kustermans - Liesbeth.Kustermans@kdg.be

PBLO (lager):

Jan Dams – Jan.Dams@kdg.be
Elisa Geyskens – Elisa.Geyskens@kdg.be

PBSO (secundair):

Paul Cools – Paul.Cools@kdg.be
Lies Cattersel – lies.cattersel@kdg.be
Annemiet Geldof - Annemiet.Geldof@kdg.be

RZL:

Paul Cools - Paul.Cools@kdg.be
Wouter Smets - Wouter.Smets@kdg.be
Annemiet Geldof - annemiet.geldof@kdg.be
Joris Tielens - Joris.Tielens@kdg.be
Lies Cattersel - Lies.Cattersel@kdg.be

 

KU Leuven

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/sedes.gif

http://www.kuleuven.be

Faculteit Theologie en Religiewetenschappen
Academische lerarenopleiding

Sint-Michielsstraat 4 bus 3100
3000 Leuven
http://theo.kuleuven.be/

Tel.: 016/32.38.28 - fax: 016/32.38.58
E-mail: info@theo.kuleuven.be

Website lerarenopleiding:
https://www.kuleuven.be/thomas/page/slo/

Onderzoekspagina Centrum Academische Lerarenopleiding:
http://theo.kuleuven.be/nl/onderzoek/centra/centr_alo/

Thomas:
http://www.godsdienstonderwijs.be of https://www.kuleuven.be/thomas/

Vakdidacticus

Didier Pollefeyt
E-mail: Didier.Pollefeyt@kuleuven.be
Tel.: 016/32.38.82 (SLO) - 016/32.37.94 - fax: 016/32.37.98

Praktijklectoren

Ellen De Boeck
E-mail: Ellen.DeBoeck@kuleuven.be
Luc Delaey
E-mail: Luc.Delaey@kuleuven.be
Imke Bavay
E-mail: Imke.Bavay@kuleuven.be

Odisee - Campus Brussel

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoodisee.jpg

http://www.odisee.be/nl/campus-brussel

Warmoesberg 26
1000 Brussel

Tel.: 02/210.12.11
E-mail: info@odisee.be

BAKO:

Els Mertens - Els.Mertens@odisee.be
Kirsten De Schepper - Kirsten.DeSchepper@odisee.be

BALO:

Leen Rubbrecht – Leen.Rubbrecht@odisee.be
Kirsten De Schepper - Kirsten.DeSchepper@odisee.be

BASO:

Kris Vanspeybroeck – kris.vanspeybroeck@odisee.be

RZL:

BAKO

Tine Van den Broeck - Tine.VandenBroeck@odisee.be

BALO

Karen Mafrans - Karen.Mafrans@odisee.be
Hadewijch De Doncker - Hadewijch.DeDoncker@odisee.be
Lien De Cang - Lien.DeCang@odisee.be

BASO

Sofie Raes - sofie.raes@odisee.be
Frank Vanhileghem – frank.vanhileghem@odisee.be

Odisee - Campus Aalst en Sint-Niklaas

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoodisee(1).jpg

Campus Aalst
Kwalestraat 154 
9320 Aalst
T 053-72 71 70
E info.aalst@odisee.be
https://www.odisee.be/nl/campus-aalst

Campus Sint-Niklaas
Hospitaalstraat 23
9100 Sint-Niklaas
T 03-776 43 48
E info.sint-niklaas@odisee.be
https://www.odisee.be/nl/campus-sint-niklaas

BAKO:

Hilde Deman (Aalst) – Hilde.Deman@odisee.be
Joke Grymmonprez - Joke.Grymmonprez@odisee.be
Jan Blancke - Jan.Blancke@odisee.be (RZL)

BALO:

Katrien De Decker (Aalst) - Katrien.DeDecker@odisee.be
Hélène De Kegel (Sint-Niklaas) - Helene.DeKegel@odisee.be
Marijke Van Puyenbroeck (Sint-Niklaas) - Marijke.VanPuyenbroeck@odisee.be

BASO:

Stijn Buysschaert (Sint-Niklaas) - Stijn.Buysschaert@odisee.be
Hilde Van Hoeymissen (Sint-Niklaas) - Hilde.VanHoeymissen@odisee.be
Nathalie Roels (Sint-Niklaas) - Nathalie.Roels@odisee.be

RZL:

Helena Trommelmans - Helena.Trommelmans@odisee.be

PXL Education (Hasselt)

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/pxllogo.png

http://www.pxl.be

Elfde-Liniestraat 24
B-3500 Hasselt

tel. + 32 11 77 55 55 - fax. + 32 11 77 55 59
E-mail: pxl@pxl.be

RZL:

Sarah Désiron - Sarah.Desiron@pxl.be
Alida Pierards - Alida.Pierards@pxl.be
Theo Hermans - Theo.Hermans@pxl.be

Thomas More Kempen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logothomasmore.jpg

http://www.thomasmore.be/geel

Campus Geel
Kleinhoefstraat 4
2440 Geel

http://www.thomasmore.be/vorselaar

Campus Vorselaar
Lepelstraat 2
2290 Vorselaar

http://www.thomasmore.be/turnhout

Campus Turnhout
Campus Blairon 800
2300 Turnhout

Tel.: 014/56.23.10
E-mail: info.geel@thomasmore.be

BAKO:

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@thomasmore.be

BALO:

Chris Dijckmans – Chris.Dijckmans@thomasmore.be
Kristien Aubroeck - Kristien.Aubroeck@thomasmore.be

BASO:

Frank Morlion – Frank.Morlion@thomasmore.be

RZL:

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@thomasmore.be
Frank Morlion - Frank.Morlion@thomasmore.be
Chris Dijckmans - Chris.Dijckmans@thomasmore.be
Kristien Aubroeck - Kristien.Aubroeck@thomasmore.be

Thomas More Mechelen - Antwerpen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logothomasmore(1).jpg

http://www.thomasmore.be/

Zandpoortvest 60, 2800 Mechelen 

Tel. +32 15 36 91 00
info@thomasmore.be

BAKO:

Annelies Moons - Annelies.moons@thomasmore.be (lector r.-k. godsdienst)
Annelies Walschap - Annelies.walschap@thomasmore.be (opleidingsmanager)

BALO:

Stijn Latré - Stijn.latre@thomasmore.be (lector r.-k. godsdienst)
Chris Velghe – Chris.Velghe@thomasmore.be (lector r.-k. godsdienst)
Samira El Jattari Samira.el-jattari@thomasmore.be (lector islamitische godsdienst)
Ilona Hawrijk - Ilona.hawrijk@thomasmore.be (opleidingsmanager)

BASO:

Paul Pannier - Paul.pannier@thomasmore.be (lector r.-k. godsdienst)
Mohamed El Fadili - Mohamed.elfadili@thomasmore.be (lector islamitische godsdienst)
Joris Pauwels - Joris.pauwels@thomasmore.be (opleidingsmanager)

 

RZL:

Paul Pannier - Paul.pannier@thomasmore.be
Willem De Winter - Willem.DeWinter@thomasmore.be

UC Leuven - Limburg - Campus Leuven / Heverlee / Diest

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoucll.jpg

https://www.ucll.be/

Abdij van Park 9
3001 Heverlee

Campussen Leuven, Heverlee en Diest
Tel.: 016 375 700
E-mail: leuven@ucll.be

BAKO:

RZL: levensbeschouwelijke vorming opleidingsfase 1
 
Bert Meeus – Bert.Meeus@khleuven.be (Heverlee)
Anne-Marie T’Sas - Anne-Marie.TSas@ucll.be (Heverlee)
Johan Theunis - Johan.Theunis@ucll.be (Diest)
Bart Verbesselt - Bart.Verbesselt@ucll.be (Diest)
 
Onderwijsvak rooms-katholieke godsdienst
 
Chris Mazarese - Chris.Mazarese@ucll.be (Heverlee)
Annemarie ’T Sas - Annemarie.TSas@ucll.be (Heverlee)
Bart Verbesselt - Bart.Verbesselt@ucll.be (Diest)
 
Onderwijsvak niet-confessionele zedenleer
 
Gunther Coppens - Gunter.Coppens@ucll.be (Heverlee)
 
Onderwijsvak islamitische godsdienst
 
Teczan Türkben - Teczan.Türkben@ucll.be (Heverlee)

BALO:

RZL: levensbeschouwelijke vorming opleidingsfase 1
 
Martijn Biront (Heverlee)
Bert Meeus – Bert.Meeus@khleuven.be (Heverlee)
Bert Meeus – Bert.Meeus@khleuven.be (Diest)

 

Onderwijsvak rooms-katholieke godsdienst

Marleen Willems - Marleen.Willems@ucll.be (Heverlee)
Martijn Biront - Martijn.Biront@ucll.be(Heverlee)
Katrin Ceulemans - Katrin.Ceulemans@ucll.be (Heverlee)
Peter den Otter - Peter.denOtter@ucll.be (Diest)

Onderwijsvak niet-confessionele zedenleer

Gunther Coppens - Gunther.Coppens@ucll.be (Heverlee)

Onderwijsvak islamitische godsdienst

Teczan Türkben - Teczan.Türkben@ucll.be (Heverlee)

BASO

RZL: levensbeschouwelijke vorming opleidingsfase 1
 
Bert Meeus – Bert.Meeus@khleuven.be (Heverlee)
Gunther Coppens - Gunther.Coppens@ucll.be (Heverlee)
Véronique Pochet - Véronique.Pochet@ucll.be (Heverlee)
Tezcan Türkben - Tezcan.Türkben@ucll.be (Heverlee)
 
RZL opleidingsfase 2
 
Bert Meeus - Bert.Meeus@ucll.be (Heverlee)
Gunther Coppens - Gunther.Coppens@ucll.be (Heverlee)
Véronique Pochet - Véronique.Pochet@ucll.be (Heverlee)
Tezcan Türkben - Tezcan.Türkben@ucll.be (Heverlee)
RZL opleidingsfase 3
 
Johan Van Der Vloet - Johan.VanDerVloet@ucll.be (Heverlee)
Gunther Coppens - Gunther.Coppens@ucll.be (Heverlee)
Véronique Pochet - Véronique.Pochet@ucll.be (Heverlee)
Tezcan Türkben - Tezcan.Türkben@ucll.be (Heverlee)
 
Onderwijsvak rooms-katholieke godsdienst
 
Dré Verstraeten - Dré.Verstraeten@ucll.be (Heverlee)
 
Onderwijsvak niet-confessionele zedenleer
 
Jan Van Herck - Jan.VanHerck@ucll.be (Heverlee)
 
Onderwijsvak islamitische godsdienst
 
Tezcan Türkben - Tezcan.Türkben@ucll.be (Heverlee)
 

UC Leuven - Limburg - Campus Limburg

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoucll(1).jpg

https://www.ucll.be

Universitaire Campus, gebouw B, bus 1
3590 Diepenbeek

Tel.: 011 180 000
E-mail: limburg@ucll.be

BAKO:

RZL: levensbeschouwelijke vorming eerste opleidingsfase

Kathleen Hoebregts - Kathleen.Hoebregts@ucll.be  

Onderwijsvak rooms-katholieke godsdienst

Kathleen Hoebregts - Kathleen.Hoebregts@ucll.be

Meersporencurriculum

Werner Leunen - Werner.Leunen@ucll.be

BALO:

RZL: levensbeschouwelijke vorming eerste opleidingsfase

Werner Leunen - Werner.Leunen@ucll.be
Els Van Waes - Els.VanWaes@ucll.be
Ilse Geerinck  - Ilse.Geerinck.@ucll.be

Onderwijsvak rooms-katholieke godsdienst

Bruno Gevaert - Bruno.Gevaert@ucll.be
Els Van Waes - Els.VanWaes@ucll.be
Ilse Geerinck  - Ilse.Geerinck.@ucll.be

Meersporencurriculum

Werner Leunen - Werner.Leunen@ucll.be

BASO:

RZL: levensbeschouwelijke vorming eerste opleidingsfase

Johan Ardui - johan.ardui@ucll.be
Mark Kuijpers - mark.kuijpers@ucll.be
Anneleen Vuurstaek - Anneleen.vuurstaek@ucll.be
Griet Liebens - griet.liebens@ucll.be

Onderwijsvak rooms-katholieke godsdienst

Anneleen Vuurstaek - Anneleen.vuurstaek@ucll.be
Johan Ardui - johan.ardui@ucll.be
Griet Liebens - griet.liebens@ucll.be

Onderwijsvak niet-confessionele zedenleer

Jan Van Herck - Jan.VanHerck@ucll.be

Onderwijsvak islamitische godsdienst

Teczan Türkben - Teczan.Türkben@ucll.be

VIVES Campus Brugge

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/vives_logo(1).png

https://www.vives.be/campus/brugge

Xaverianenstraat 10, B-8200 Brugge
Tel.: 050 30 51 00 - fax: 050 30 51 01
E-mail: info@vives.be

BAKO:

Vanessa Van Thournout – Vanessa.VanThournout@vives.be
Jan De Vriese – Jan.DeVriese@vives.be
Hanne Van Gils - hanne.vangils@vives.be
Jessika D'haene - jessika.dhaene@vives.be

BALO:

Vanessa Vanthournout - Vanessa.Vanthournout@vives.be
Mieke De Vlieger - Mieke.DeVlieger@vives.be
Hanne Van Gils - hanne.vangils@vives.be
Jan De Vriese (RZL) - jan.devriese@vives.be

BASO:

Philippe Lepers - Philippe.Lepers@vives.be
Filip Clarysse - Filip.Clarysse@vives.be
Jessika D'haene - jessika.dhaene@vives.be

RZL:

Koen Dekorte – Koen.Dekorte@vives.be
 

VIVES Campus Kortrijk

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/vives_logo(2).png

http://www.vives.be

Doorniksesteenweg 145
8500 Kortrijk

Tel.: 056/26.41.60 - fax: 056/26.41.75

E-mail: info@vives.be

 

BAKO:

Els Strynck (Tielt) - Els.Strynck@vives.be
Liesbeth Van der Sypt (Tielt) - Liesbeth.VanderSypt@vives.be
Johan Vandezande (Tielt) - Johan.Vandezande@vives.be
 

BALO:

Els Strynck (Tielt) - Els.Strynck@vives.be
Liesbeth Van der Sypt (Tielt) - Liesbeth.VanderSypt@vives.be
Leen Six (Tielt) - Leen.Six@vives.be
Johan Vandezande (Tielt) - Johan.Vandezande@vives.be
Hugo Verkest (Torhout) - Hugo.Verkest@vives.be
Henk Laridon (Torhout) - Henk.Laridon@vives.be

BASO:

Philippe Lepers (Torhout) - Philippe.Lepers@vives.be
Filip Clarysse (Torhout) - Filip.Clarysse@vives.be
Mieke De Vlieger (Torhout) - Mieke.DeVlieger@vives.be
Henk Laridon (Torhout) - Henk.Laridon@vives.be

RZL:

Els Strynck (Tielt) – Els.Strynck@vives.be
Philippe Lepers (Torhout) - Philippe.Lepers@vives.be
Mieke De Vlieger (Torhout) - Mieke.De.Vlieger@vives.be
Filip Clarysse (Torhout) - Filip.Clarysse@vives.be
Hugo Verkest (Torhout) - Hugo.Verkest@vives.be

Volg Thomas op

Download de Thomas-app