Overzicht lerarenopleidingen r.-k. godsdienst

Katholieke hogescholen en universiteiten in Vlaanderen

Artevelde Hogeschool Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/artvlogo.jpg

http://www.arteveldehs.be

Hoogpoort 15
9000 Gent

Tel.: 09/235.20.00 - fax: 09/235.20.01
E-mail: info@arteveldehs.be

BAKO:

Bernadette Wittoek – Bernadette.Wittoek@arteveldehs.be
Els Pieters – Els.Pieters@arteveldehs.be
Jonas Slaats – Jonas.Slaats@arteveldehs.be 

BALO :

Griet Christiaens – Griet.Christiaens@arteveldehs.be
Annekatrien Depoorter – Annekatrien.Depoorter@arteveldehs.be
Sofie Lievens – Sofie.Lievens@arteveldehs.be

BASO:

Lies Boucquet – Lies.Boucquet@arteveldehs.be
Ilse Callaert – Ilse.Callaert@arteveldehs.be
Christine Timmermans – Christine.Timmermans@arteveldehs.be
Hilde Van den Hooff – Hilde.VandenHooff@arteveldehs.be
Luk Vanlanduyt – Luk.Vanlanduyt@arteveldehs.be

Hoger Diocesaan Godsdienstinstituut Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logohdgi.jpg

http://www.hdgi.be

Biezekapelstraat 2
9000 Gent

Tel.: 09/235.78.36
E-mail: hdgi@kerknet.be

Graduaatsopleiding leerkracht rooms-katholieke godsdienst secundair onderwijs

Deze opleiding is bedoeld voor kandidaat-godsdienstleerkrachten die reeds beschikken over een bewijs van pedagogische bekwaamheid, gekoppeld aan een diploma van hoger onderwijs van het korte of lange type.

Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen Antwerpen

www.higwa.be

HIGW Antwerpen
Canadalaan 113
2030 Antwerpen

Tel. 03/ 543 97 15
E-mail:higw.antwerpen@dsko.be

Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen Hasselt

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logo_high.jpg

Vrijwilligersplein 14
3500 Hasselt

Tel. 011 28 84 40 - Fax 011 28 84 77

e-mail: higw@bisdomhasselt.be

Hoger instituut voor godsdienstwetenschappen Mechelen-Brussel

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/foto_1_1190059268.jpg

http://www.kerknet.be/aartsbisdom/content.php?ID=280

Johannes XXIII-seminarie
Herestraat 51
3000 Leuven

Tel. 015/29.84.41
e-mail: higw.mechelen@kerknet.be

Odisee

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoodisee.jpg

http://www.odisee.be/nl/campus-brussel

Warmoesberg 26
1000 Brussel

Tel.: 02/210.12.11
E-mail: info@odisee.be

BAKO:

Edith Dumon - edith.dumon@odisee.be

BALO:

Leen Rubbrecht – Leen.Rubbrecht@odisee.be
Mieke Van Camp – mieke.vancamp@odisee.be
Steven Reniers – Steven.Reniers@odisee.be

BASO:

Joep Gorinsek – Joep.Gorinsek@odisee.be

RZL:

Frank Vanhileghem – Frank.Vanhileghem@hubrussel.be
Steven Reniers – Steven.Reniers@odisee.be
Mieke Van Camp – Mieke.VanCamp@odisee.be

Luca | School of Arts

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/luca.jpg

http://www.luca-arts.be/

Koningsstraat 328, 1030 Brussel
T: +32 (0)2 250 15 11
F:  +32 (0)2 218 58 39
E: info@luca-arts.be

Karel de Grote Hogeschool Antwerpen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logokdg.jpg

http://www.kdg.be

Van Schoonbekestraat 143
2018 Antwerpen

Tel.: 03/241.03.00 - fax: 03/241.03.01
E-mail: info@kdg.be

PBKO (kleuter):

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@kdg.be
Jan Dams - Jan.Dams@kdg.be
Elise Linsen - Elise.Linsen@kdg.be
Suzanne Spillebeen - Suzanne.Spillebeen@kdg.be
Liesbeth Kustermans - Liesbeth.Kustermans@kdg.be

PBLO (lager):

Jan Dams – Jan.Dams@kdg.be
Elisa Geyskens – Elisa.Geyskens@kdg.be

PBSO (secundair):

Paul Cools – Paul.Cools@kdg.be
Lies Cattersel – lies.cattersel@kdg.be
Katleen Veelaert – Katleen.Veelaert@kdg.be
Mieke Keunen – Mieke.Keunen@kdg.be

RZL:

Sara Michielsen (BAKO) - Sara.Michielsen@kdg.be
Eve Baert - Eve.Baert@kdg.be
Line Van den Eynden - Line.VandenEynden@kdg.be

VIVES campus Brugge

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/vives_logo(1).png

https://www.vives.be/campus/brugge

Xaverianenstraat 10, B-8200 Brugge
Tel.: 050 30 51 00 - fax: 050 30 51 01
E-mail: info@vives.be

BAKO:

Vanessa Van Thournout – Vanessa.VanThournout@vives.be
Jan De Vriese – Jan.DeVriese@vives.be

BALO:

Geertrui Verdonck – Geertrui.Verdonck@vives.be

BASO:

Kathleen Boedt – Kathleen.Boedt@vives.be
Philippe Lepers - Philippe.Lepers@vives.be

RZL:

Jan De Vriese – Jan.DeVriese@vives.be
Koen Dekorte – Koen.Dekorte@vives.be
Pieter Boussemaere - Pieter.Boussemaere@vives.be

Thomas More Kempen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logothomasmore.jpg

http://www.thomasmore.be/geel

Campus Geel
Kleinhoefstraat 4
2440 Geel

http://www.thomasmore.be/vorselaar

Campus Vorselaar
Lepelstraat 2
2290 Vorselaar

http://www.thomasmore.be/turnhout

Campus Turnhout
Campus Blairon 800
2300 Turnhout

Tel.: 014/56.23.10
E-mail: info.geel@thomasmore.be

BAKO:

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@thomasmore.be

BALO:

Chris Dijckmans – Chris.Dijckmans@thomasmore.be

BASO:

Frank Morlion – Frank.Morlion@thomasmore.be

RZL:

Sara Michielsen - Sara.Michielsen@thomasmore.be

UC Leuven - Limburg

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoucll.jpg

https://www.ucll.be/

Abdij van Park 9
3001 Heverlee

Campussen Leuven, Heverlee en Diest
Tel.: 016 375 700
E-mail: leuven@ucll.be

BAKO:

Kathleen Hoebregts - Kathleen.Hoebregts@ucll.be
Els Van Waes - Els.VanWaes@ucll.be
Ilse Geerinck - Ilse.Geerinck@ucll.be
Anne-Marie T’Sas - Anne-Marie.TSas@ucll.be

BALO:

Peter den Otter – (campus Diest) – Peter.den.Otter@ucll.be
Katrin Ceulemans (campus Heverlee)– Katrin.Ceulemans@khleuven.be
Anne De Mulder (campus Heverlee) – Anne.De.Mulder@khleuven.be

BASO

André Verstraeten – Andre.Verstraeten@khleuven.be
Bert Meeus – Bert.Meeus@khleuven.be

RZL:

Marina Gelaude (BAKO - campus Diest) – Marina.Gelaude@khleuven.be
Chris Mazarese (BAKO - campus Heverlee) – Chris.Mazarese@khleuven.be
Peter den Otter (BALO - campus Diest) – Peter.den.Otter@khleuven.be
Katrin Ceulemans (BALO - campus Heverlee) – Katrin.Ceulemans@khleuven.be
Anne De Mulder (BALO - campus Heverlee) – Anne.De.Mulder@khleuven.be
Bert Meeus (BASO) – Bert.Meeus@khleuven.be
Johan Vandervloet (BASO) – Johan.Vandervloet@khleuven.be

UC Leuven - Limburg - Campus Limburg

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoucll(1).jpg

https://www.ucll.be

Universitaire Campus, gebouw B, bus 1
3590 Diepenbeek

Tel.: 011 180 000
E-mail: limburg@ucll.be

BAKO:

Kathleen Hoebregts - Kathleen.Hoebregts@ucll.be
Els Van Waes - Els.VanWaes@ucll.be
Ilse Geerinck - Ilse.Geerinck@ucll.be
Anne-Marie T’Sas - Anne-Marie.TSas@ucll.be

BALO:

Els Van Waes - Els.VanWaes@ucll.be
Bruno Gevaert  - Bruno.Gevaert.@ucll.be
Ilse Geerinck  - Ilse.Geerinck.@ucll.be
Marleen Willems - Marleen.Willems@ucll.be
Martijn Biront - Martijn.Biront@ucll.be
Bert Meeus - Bert.Meeus@ucll.be
Koen Vandevenne - Koen.Vandevenne@ucll.be
Katrin Ceulemans - Katrin.Ceulemans@ucll.be
Peter den Otter - Peter.denOtter@ucll.be

BASO:

Margriet Liebens - Margriet.Liebens@ucll.be
Johannes Ardui - Johannes.Ardui@ucll.be
Anneleen Vuurstaek - Anneleen.Vuurstaek@ucll.be
Melanie van Oort-Hall - Melanie.vanOortHall@ucll.be
André Verstraeten - Andre.Verstraeten@ucll.be
Bert Meeus - Bert.Meeus@ucll.be

RZL:

Johannes Ardui - Johannes.Ardui@ucll.be
Mark Kuijpers - Mark.Kuijpers@ucll.be
Anneleen Vuurstaek - Anneleen.Vuurstaek@ucll.be
Magriet Liebens - Magriet.Liebens@ucll.be
Kathleen Hoebregts - Kathleen.Hoebregts@ucll.be
Werner Leunen - Werner.Leunen@ucll.be
Bruno Gevaert - Bruno.Gevaert@ucll.be
Ann Deburchgrave  - Ann.Deburchgrave.@ucll.be
Ilse Geerinck  - Ilse.Geerinck.@ucll.be
Lieven Jacobs - Lieven.Jacobs@ucll.be
Martijn Biront - Martijn.Biront@ucll.be
Bert Meeus - Bert.Meeus@ucll.be
Katrin Ceulemans - Katrin.Ceulemans@ucll.be
Peter den Otter - Peter.denOtter@ucll.be
Jan Van der Vloet - Jan.VanderVloet@ucll.be

Odisee - Campus Gent

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logoodisee(1).jpg

http://www.odisee.be/nl/campus-gent

Gebroeders Desmetstraat 1
9000 Gent

Tel.: 09/265.86.10 - fax: 09/265.86.40
E-mail: info.gent@odisee.be

BAKO:

Hilde Deman (Aalst) – Hilde.Deman@odisee.be

BALO:

Katrien De Decker (Aalst) - Katrien.DeDecker@odisee.be
Hélène De Kegel (Sint-Niklaas) - Helene.DeKegel@odisee.be
Marijke Van Puyenbroeck (Sint-Niklaas) - Marijke.VanPuyenbroeck@odisee.be

BASO:

Stijn Buysschaert (Sint-Niklaas) - Stijn.Buysschaert@odisee.be
Hilde Van Hoeymissen (Sint-Niklaas) - Hilde.VanHoeymissen@odisee.be
Nathalie Roels (Sint-Niklaas) - Nathalie.Roels@odisee.be

RZL:

Helena Trommelmans - Helena.Trommelmans@odisee.be

Vives Noord

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/vives_logo(2).png

http://www.vives.be

Doorniksesteenweg 145
8500 Kortrijk

Tel.: 056/26.41.60 - fax: 056/26.41.75

E-mail: info@vives.be

 

BAKO:

Els Strynck (Tielt) - Els.Strynck@vives.be
Liesbeth Van der Sypt (Tielt) - Liesbeth.VanderSypt@vives.be
Johan Vandezande (Tielt) - Johan.Vandezande@vives.be
Nele Pype (Tielt) - Nele.Pype@vives.be

BALO:

Els Strynck (Tielt) - Els.Strynck@vives.be
Liesbeth Van der Sypt (Tielt) - Liesbeth.VanderSypt@vives.be
Leen Six (Tielt) - Leen.Six@vives.be
Johan Vandezande (Tielt) - Johan.Vandezande@vives.be
Hugo Verkest (Torhout) - Hugo.Verkest@vives.be
Henk Laridon (Torhout) - Henk.Laridon@vives.be

BASO:

Philippe Lepers (Torhout) - Philippe.Lepers@vives.be
Filip Clarysse (Torhout) - Filip.Clarysse@vives.be
Mieke De Vlieger (Torhout) - Mieke.DeVlieger@vives.be
Patrick Soreyn (Torhout) - Patrick.Soreyn@vives.be
Henk Laridon (Torhout) - Henk.Laridon@vives.be
Pascale Marichal (Torhout) - Pascale.Marichal@vives.be

RZL:

Philippe Lepers (Tielt) – Philippe.Lepers@vives.be
Els Strynck (Tielt) – Els.Strynck@vives.be
Mieke De Vlieger (Torhout) - Mieke.De.Vlieger@vives.be
Filip Clarysse (Torhout) - Filip.Clarysse@vives.be
Hugo Verkest (Torhout) - Hugo.Verkest@vives.be

KU Leuven

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/sedes.gif

http://www.kuleuven.be

Faculteit Theologie en Religiewetenschappen
Academische lerarenopleiding

Sint-Michielsstraat 4 bus 3100
3000 Leuven
http://theo.kuleuven.be/

Tel.: 016/32.38.28 - fax: 016/32.38.58
E-mail: info@theo.kuleuven.be

Website lerarenopleiding:
https://www.kuleuven.be/thomas/page/slo/

Onderzoekspagina Centrum Academische Lerarenopleiding:
http://theo.kuleuven.be/nl/onderzoek/centra/centr_alo/

Thomas:
http://www.godsdienstonderwijs.be of https://www.kuleuven.be/thomas/

Vakdidacticus

Didier Pollefeyt
E-mail: Didier.Pollefeyt@kuleuven.be
Tel.: 016/32.38.82 (SLO) - 016/32.37.94 - fax: 016/32.37.98

Praktijklectoren

Ellen De Boeck
E-mail: Ellen.DeBoeck@kuleuven.be
Luc Delaey
E-mail: Luc.Delaey@kuleuven.be
Chris Jeunen
E-mail: chris.jeunen@kuleuven.be

PXL Education (Hasselt)

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/pxllogo.png

http://www.pxl.be

Elfde-Liniestraat 24
B-3500 Hasselt

tel. + 32 11 77 55 55 - fax. + 32 11 77 55 59
E-mail: pxl@pxl.be

Professionele bachelor Secundair Onderwijs

Keuzevak RZL/godsdienst jaar 1-2-3.

De afgestudeerde ontvangt een door de PXL afgeleverd schriftelijk bewijs van het volgen van en het slagen voor de cursus RZL/godsdienst.

Professionele bachelor Lager onderwijs

Keuzevak RZL/godsdienst jaar 1-2-3.

De PXL bezorgt aan het vicariaat onderwijs jaarlijks de lijst met de gegevens van de afgestudeerden die de cursus gevolgd hebben.

De afgestudeerde, die wenst godsdienst te geven als klastitularis in de eigen klas, dient zowel de cursus vakdidactiek te volgen als de stage te volbrengen aan het HIGW (Hoger Instituut voor Godsdienstwetenschappen van het bisdom Hasselt). Hij/zij dient voor beide onderdelen te slagen. De student bekomt een attest uitgereikt door het HIGW, waardoor hij een vereist bekwaamheidsbewijs heeft.

Professionele bachelor Kleuteronderwijs

Keuzevak RZL/godsdienst jaar 1-2-3.

De PXL bezorgt aan het vicariaat onderwijs jaarlijks de lijst met de gegevens van de afgestudeerden die de cursus gevolgd hebben.

De afgestudeerde, die in het katholiek onderwijs wil tewerkgesteld worden, dient zowel de cursus vakdidactiek te volgen als de stage te volbrengen aan het HIGW. Hij/zij dient voor beide onderdelen te slagen. De student bekomt een attest uitgereikt door het HIGW, waardoor hij een vereist bekwaamheidsbewijs heeft.

RZL:

Sarah Désiron - Sarah.Desiron@pxl.be
Alida Pierards - Alida.Pierards@pxl.be
Theo Hermans - Theo.Hermans@pxl.be

Thomas More Mechelen - Antwerpen

afbeelding-/thomas/cms2/uploads/image/pictureleft/_medium/logothomasmore(1).jpg

http://www.thomasmore.be/

Zandpoortvest 60, 2800 Mechelen 

Tel. +32 15 36 91 00
info@thomasmore.be

BAKO:

BALO:

Chris Velghe – Chris.Velghe@thomasmore.be
Jo Van Schoors – Jo.VanSchoors@thomasmore.be

BASO:

Paul Pannier – Paul.Pannier@thomasmore.be
Willem De Winter – Willem.De.Winter@thomasmore.be
Nele De Witte – Nele.DeWitte@thomasmore.be

RZL:

Jo Van Schoors - Jo.VanSchoors@thomasmore.be
Christiane Velghe - Chris.Velghe@thomasmore.be
Piet Tutenel - Piet.Tutenel@thomasmore.be
Willem De Winter - Willem.DeWinter@thomasmore.be

^ bovenkant pagina

Over Thomas

Thomas is een interactief platform voor actieve samenwerking tussen alle leerkrachten (r.-k.) godsdienst van alle onderwijs- netten in Vlaanderen.

Partners

Katholiek Onderwijs Vlaanderen Faculteit Theologie en Religiewetenschappen logo Belgische bisschoppenconferentie Interdiocesane Dienst voor Katholiek Godsdienstonderwijs